Akcie obce

Akcie obce

Brigáda v Obci
Druhou udalosťou, ktorá sa uskutočnila minulý týždeň v sobotu, bola brigáda, v rámci ktorej sme pripravili palivové drevo na vykurovanie budovy obecného úradu. Brigády sa zúčastnili starostka a poslanci OZ Lúčka, a rovnako ich rodinní príslušníci, nakoľko sa brigáda zrealizovala vo veľmi krátkom čase.
Novoročná kapustnica
Po dlhšom čase Vám prinášame súhrn udalostí, ktoré sa v našej obci realizovali.
Začiatkom roka, a to konkrétne 6.1.2023, sa v obci uskutočnilo podujatie s názvom Novoročná kapustnica, ktoré nám slávnostným príhovorom otvorila naša pani starostka obce Ing. Anna Krigovská. Po jej príhovore nasledovalo podávanie chutnej kapustnice a voľná zábava. Sme radi, že sa Vám táto udalosť veľmi páčila a veríme, že ste s nami strávili príjemné sviatočné popoludnie. Podobných podujatí by sme v tomto roku chceli pripraviť viacero, uvidíme, čo nám tento rok prinesie.
Tešíme sa na ďalšie stretnutie s Vami.
Vaša starostka a OZ obce Lúčka.
    
Vianočná koleda 2022
Na Druhý sviatok vianočný sa našou obcou rozliehal spev koledníkov, ktorí spievali vianočné piesne naprieč celou dedinou a
neobišli žiadnu domácnosť. Okrem spríjemnenia Vianoc a potešenia ľudí v obci koledníci vyzbierali aj peniaze, ktoré obetovali na kostol v dedine.
Ďakujeme všetkým zúčastneným, či už tým, ktorí sa priamo zúčastnili koledovania, ale aj tým, ktorí s nami boli v myšlienkach a prispeli na náš kostol.
STRETNUTIE S MIKULÁŠOM A ROZSVIETENIE VIANOČNÉHO STROMČEKA
Drahí občania a priatelia obce Lúčka!
Počas uplynulého víkendu, v sobotu, sa v našej obci organizovalo veľmi milé podujatie s názvom Stretnutie s Mikulášom a rozsvietenie vianočného stromčeka, na ktoré sme od Vás dostali veľmi veľa pozitívnych ohlasov, za čo Vám srdečne ďakujeme. Podujatie, nám otvorila naša pani starostka Ing. Anna Krigovská, ktorá nás privítala krátkym a výstižným príhovorom, po ktorom si zavolala na pomoc Mikuláša so svojimi pomocníkmi, aby nám pomohli rozsvietiť vianočný stromček a vianočné osvetlenie v obci. Po tom, čo nám Mikuláš zaodel našu krásnu dedinu do vianočného rúcha, sme sa všetci spolu presunuli do kultúrneho domu, kde na detičky a starých rodičov čakalo sladké prekvapenie od Mikuláša v podobe balíčkov a salónok.
Pre zúčastnených občanov a hostí čakalo aj malé pohostenie, a to vianočný punč, pre detičky bol pripravený chutný čajík a rôzne dobroty z našich kuchýň, ako kysnuté koláče rôznej náplne, škvarkové a zemiakové pagáčiky, moravské koláčiky či koláčik so želatínou pre maškrtníkov. Okrem toho si veľkí ale aj tí najmenší vyskúšali pečenie oblátok na stroji, ktorí nám zapožičala rodina Lichvariková, za čo jej veľmi pekne ďakujeme. Osobitne by sme sa chceli poďakovať aj všetkým, ktorí nám pomohli toto podujatie pripraviť.
Ešte raz ďakujeme všetkým zúčastneným za vytvorenie príjemnej predvianočnej atmosféry a tešíme sa na stretnutie s Vami pri novoročnej kapustnici!