Akcie obce

Akcie obce

MDD
“Deti sú klenoty života. Vážme si ich, chráňme ich a milujme ich bez podmienok.” – David O. McKay
Aj tento rok naše Lúčančatá oslavovali svoj výnimočný deň v kruhu kamarátov, rodičov, starých rodičov či známych. Ich radosť v očkách a veselý smiech sa rozliehal dedinou uplynulú nedeľu. Deň detí sme pripravili v okolí obecného úradu, kde na naše detičky čakalo plno hier, aktivít, sladkých odmien, ale aj občerstvenie v podobe pizze, ovocnej misy, pukancov ba dokonca aj cukrovej vaty. Prekvapením pre naše ratolesti boli rozprávkové postavičky káčer Donald a kačka Daisy, s ktorými si mohli tľapnúť, zatancovať si alebo sa odfotiť. V závere podujatia detičky dostali menšie darčeky. Naši najmenší sa tešili z hračiek do pieskoviska a loptičky, škôlkarom sa určite zíde plastelína a hravá skladačka, a keďže naše najstaršie deti sú športovo i logicky zdatné, ku dňu detí dostali set na hádzanie si loptičkou, Rubikovu kocku aj so sladkou odmenou, aby mali dostatok energie na obe aktivity.
Týmto srdečne ďakujeme všetkým, ktorí sa podujatia zúčastnili, hlavne našim detičkám, ale aj rodičom, ktorí ich na Deň detí priviedli a užili si ho s nimi.
A ako inak, Deň detí sme nezabudli aj vyfotografovať, preto Vám ponúkame malú ukážku ako prebiehal. Veru sa len pozrite na tie krásne úsmevy, pretože
“Svet by bol oveľa krajší, keby sme mali srdcia ako deti, plné nádeje a radosti.” – Audrey Hepburn
Obecne Fašengy
Už sa fašiang kráti, už sa nenavráti!
Dnešným dňom, teda v deň ,,ostatňich fašengoch“ sa nám pomaly končí obdobie veselosti, spevu, tanca, zábavy. Tento rok sa k nám Popolcová streda alebo aj tzv. Škaredá streda poponáhľala, no napriek tomu sme sa v našej obci stihli zabaviť počas Obecných fašiangov, ktoré sa konali uplynulú sobotu. Počas dňa Vám prinesieme série fotografií ako Fašiangy prebiehali.
Doobeda fašiangový sprievod prešiel za hudby a spevu naprieč celou dedinou. Poobede sa naše deti ale aj ich kamaráti či rodičia vyparádili do krásnych karnevalových masiek. Karneval sa nezaobišiel bez prehliadky masiek, hier či tancovania. Nakoľko všetky masky boli neskutočne krásne, porota si nevedela vybrať len jednu, a tak si všetky deti zaslúžili diplomy za najkrajšiu masku, sladkú odmenu a svietiaci náramok. Potom sa plynulým tempom začal dedinský ,,gadžibal“, kde samozrejme nechýbali masky, hudba, tanec, spev, veselá tombola a zábavné hry.
Dúfame, že na tento deň budete mať len pekné a milé spomienky a veríme, že ste si ho naplno a s veselosťou užili! Zároveň ďakujeme za Vašu priazeň, a za to, že sa takýchto podujatí zúčastňujete, lebo všetko robíme pre Vás, našich občanov.
Osobitne sa chceme poďakovať aj dievčatám z FS Jablonka, ktoré nám spríjemnili deň svojim spevom.
 
Fašiangový sprievod
Prehliadka karnevalových masiek
   
Karneval
Gadžibal
         
Vianočná koleda 2023
Vo vianočnej nálade sme pokračovali aj večer, kedy sme začínali zdola so spevom kolied. Srdečne ďakujeme všetkým Vám, ktorí ste sa spevu zúčastnili, ale aj Vám, ktorí ste nás vrúcne prijali a prispeli do ,,kasičky”. Na záver sme si pred obecným úradom spoločne zaspievali azda tu najznámejšiu koledu, a to Tichú noc a vyzbierané peniaze sme obetovali na kostol. ❤️
Koleda FS Jablonka “A na tote Svate Hodi vinšujeme”
Dnes, na Druhý sviatok vianočný, nám do kostola prišli zakoledovať dievčatá a chlapci z FS Jablonka, ktorí nám vytvorili krásnu vianočnú atmosféru.
Ich nádherný spev, hra na hudobné nástroje a vinšovačky nám všetkým vyčarili úsmev na tvári a vyvolali v nás nezabudnuteľný kultúrny ale aj duchovný zážitok.
Za všetkých občanov Lúčky im ĎAKUJEME! A o rok ich radi privítame zas! 🎄❤️
Mikuláš 2023
Milí Lúčania a priatelia obce Lúčka!
Uplynulú sobotu večer k nám do kostola zavítal sv. Mikuláš s anjelom, ktorí dobrým deťom ale aj občanom v skorších rokoch rodeným priniesli sladké dobroty. Deti z obce si spolu s Jankou Matvejovou a ich kamarátkami pripravili pre Mikuláša zopár pesničiek, ktoré sa mu veľmi páčili. Po tom, čo Mikuláš rozdal svoje dary, sme sa spolu s ním presunuli k obecnému úradu, kde slávnostne rozsvietil vianočný stromček. Následne sme sa všetci pobrali do sály obecného úradu, a tu sa nám krásnym predvianočným príhovorom prihovorila pani starostka. Po jej príhovore sme si pochutnali na výbornej kapustnici, punči, sladkých dobrotách či oblátkach. Pripravené boli aj medovníčky, ktorých zdobenie si obľúbili hlavne deti a tento večer sa nezaobišiel ani bez pečenia oblátok.
Veríme, že ste s nami zažili pohodový večer, že ste aspoň na chvíľu upustili od každodenného zhonu a že ste sa príjemne naladili na nadchádzajúce Vianoce.
Srdečne ďakujeme všetkým Vám, ktorí ste sa tohto podujatia zúčastnili, lebo tak ako to spomínala vo svojom príhovore pani starostka: ,,Iba vy dávate takýmto stretnutiam a podujatiam zmysel. Tak ako ani puzzle nie je možné vyskladať bez jednotlivých dielikov, tak ani Lúčka by nebola tým čím je bez VÁS. Na každom dieliku záleží. Každý dielik je rovnako dôležitý a potrebný. Presne tak ako VY PRIATELIA. Jednotlivé kúsky puzzle poprepletané väzbami patria k sebe aby vytvorili krásne dielo. Podobné väzby, priateľstvá a vzťahy sú aj medzi nami – živými dielikmi skladačky s názvom Lúčka. A aby naša skladačka vytvorila čo najkrajší obraz, tak práve takéto stretnutia sú potrebné priam nevyhnutné. Kedy inokedy ak nie v tomto adventnom období?“
S prianím pokojného a radostného adventného obdobia Vaše OZ Lúčka.
 
Tri obce s rovnakým názvom v Prešovskom kraji
Milí občania a priatelia našej malebnej dedinky Lúčka,
pozrite si zaujímavú reportáž, v ktorej nájdete nielen našu Lúčku ale aj ďalšie 2, ktoré sa nachádzajú v Prešovskom kraji.
Panorama Lucka1
Deň obce
Dňa 29. júla oslavovala naša obec 750. výročie.
MDD v obci Lúčka
Zábavné hry, sladké odmeny, malé darčeky, maškrty či grilovaná klobáska, smiech, šťastie a radosť v detských očkách. Takto to vyzeralo v piatok pri obecnom úrade, kde naše veľké, malé, ale aj tie najmenšie Lúčančatá oslavovali svoj Deň detí.
Veď posúďte sami, že to bol naozaj ich špeciálny deň!
Kosenie cintorína
Uplynulú sobotu nám počasie prialo, a tak sa uskutočnila avizovaná brigáda v obci. Vďaka spolupatričnosti a ochote Vás občanov sa nám spoločne podarilo pokosiť, pohrabať a upratať nie len samotný cintorín, ale aj okolie obecného úradu, za čo Vám pani starostka a OZ Lúčka všetkým veľmi pekne ďakuje.
Tešíme sa na ďalšie stretnutie s Vami!
Brigáda v obci
Druhou udalosťou, ktorá sa uskutočnila minulý týždeň v sobotu, bola brigáda, v rámci ktorej sme pripravili palivové drevo na vykurovanie budovy obecného úradu. Brigády sa zúčastnili starostka a poslanci OZ Lúčka, a rovnako ich rodinní príslušníci, nakoľko sa brigáda zrealizovala vo veľmi krátkom čase.
Novoročná kapustnica
Po dlhšom čase Vám prinášame súhrn udalostí, ktoré sa v našej obci realizovali.
Začiatkom roka, a to konkrétne 6.1.2023, sa v obci uskutočnilo podujatie s názvom Novoročná kapustnica, ktoré nám slávnostným príhovorom otvorila naša pani starostka obce Ing. Anna Krigovská. Po jej príhovore nasledovalo podávanie chutnej kapustnice a voľná zábava. Sme radi, že sa Vám táto udalosť veľmi páčila a veríme, že ste s nami strávili príjemné sviatočné popoludnie. Podobných podujatí by sme v tomto roku chceli pripraviť viacero, uvidíme, čo nám tento rok prinesie.
Tešíme sa na ďalšie stretnutie s Vami.
Vaša starostka a OZ obce Lúčka.
    
Vianočná koleda 2022
Na Druhý sviatok vianočný sa našou obcou rozliehal spev koledníkov, ktorí spievali vianočné piesne naprieč celou dedinou a
neobišli žiadnu domácnosť. Okrem spríjemnenia Vianoc a potešenia ľudí v obci koledníci vyzbierali aj peniaze, ktoré obetovali na kostol v dedine.
Ďakujeme všetkým zúčastneným, či už tým, ktorí sa priamo zúčastnili koledovania, ale aj tým, ktorí s nami boli v myšlienkach a prispeli na náš kostol.
STRETNUTIE S MIKULÁŠOM A ROZSVIETENIE VIANOČNÉHO STROMČEKA
Drahí občania a priatelia obce Lúčka!
Počas uplynulého víkendu, v sobotu, sa v našej obci organizovalo veľmi milé podujatie s názvom Stretnutie s Mikulášom a rozsvietenie vianočného stromčeka, na ktoré sme od Vás dostali veľmi veľa pozitívnych ohlasov, za čo Vám srdečne ďakujeme. Podujatie, nám otvorila naša pani starostka Ing. Anna Krigovská, ktorá nás privítala krátkym a výstižným príhovorom, po ktorom si zavolala na pomoc Mikuláša so svojimi pomocníkmi, aby nám pomohli rozsvietiť vianočný stromček a vianočné osvetlenie v obci. Po tom, čo nám Mikuláš zaodel našu krásnu dedinu do vianočného rúcha, sme sa všetci spolu presunuli do kultúrneho domu, kde na detičky a starých rodičov čakalo sladké prekvapenie od Mikuláša v podobe balíčkov a salónok.
Pre zúčastnených občanov a hostí čakalo aj malé pohostenie, a to vianočný punč, pre detičky bol pripravený chutný čajík a rôzne dobroty z našich kuchýň, ako kysnuté koláče rôznej náplne, škvarkové a zemiakové pagáčiky, moravské koláčiky či koláčik so želatínou pre maškrtníkov. Okrem toho si veľkí ale aj tí najmenší vyskúšali pečenie oblátok na stroji, ktorí nám zapožičala rodina Lichvariková, za čo jej veľmi pekne ďakujeme. Osobitne by sme sa chceli poďakovať aj všetkým, ktorí nám pomohli toto podujatie pripraviť.
Ešte raz ďakujeme všetkým zúčastneným za vytvorenie príjemnej predvianočnej atmosféry a tešíme sa na stretnutie s Vami pri novoročnej kapustnici!